Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze objektivu CANON EF 70_300 IS

2. 2. 2010

Ahoj, v této recenzi bych vám chtěl přiblížit objektiv EF 70-300 IS USM

 

Nejprve několik slov výrobce:

Nahrazuje v toku dějin první stabilizovaný objektiv na trhu rozřířený EF 75-300 f/4-5.6 IS USM. Do vínku dostal další zbraně: Je vybaven optickou stabilizací obrazu, umožňující prodloužit expozici až o tři kroky, oproti dvěma svého předchůdce. Stabilizace má dva režimy: pro statický nebo panoramaticky se pohybující objekt. Rychlé a přesné zaostřování zajišťuje nový motorek MicroUSM, kruhová clona přináší příjemný vzhled částí snímku mimo hloubku ostrosti, povrchová úprava optických členů brání vzniku reflexů světla, případně odraženého od senzoru. V konstrukci je použito UD členu pro minimalizaci optických vad...

 

Vlastní zkušenosti:

Jedná se o poměrně kvalitní objektiv střední třídy. Hlavní předností je poměrně slušné řemeslné zpracování, kovový bajonet, příjemná hmotnost cca 650g. Vhodný především pro toulky přírodou, možné i na fotografování portrétů, i když pro tento účel bych volil kvalitnější objektiv či pevné sklo. Objektiv je konstruován pro FF, takže na APSC čipu kreslí o poznání lépe nežli 55-250 IS. Na FF je poměrně měkký a kresba není příliž kontrastní. Ovládání je vcelku příjemné, je vybavem micro USM motorkem, takže není možné zasahovat do ostření v případě nastavení na AF. Aberace objektivu je přijatelná i když viditelná, hlavně při fotografování větších kontrastů, například stromy proti obloze a podobně.

Přednosti:

dobrá konstrukce, kovový bajonet, stbilizátor, rozsah zoomu

 

Nedostatky:

měkší kresba, aberace, koncový člen se otáčí, nemožnost manuálního doostření v případě AF

 

Komu je určen:

Doporučuji všem, kteří využijí rozsah zoomu a stabilizaci obrazu. Vhodná pro náročnější  začátečniky i pro méně náročné pokročilé.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Objektivy k recenzím